Transakcje
Transakcje

Transakcje

Spółka iAlbatros Poland prowadząca działalność w obszarze business travel została założona w 2010 roku przez jednego z byłych Członków Zarządu Satis Group S.A.

iAlbatros to platforma zakupowa dla biznesu do optymalizacji kosztów podróży służbowych. W 2015 roku grupa kapitałowa zwiększyła swoje zaangażowanie w iAlbatros, a następnie rozwinęła biznes.

W 2017 roku spółka została sprzedana do Grupy Sodexo – międzynarodowej korporacji i światowego lidera w segmencie „Quality of Life services”. Warotsć transakcji przekroczyła 192 mln zł.

SMT Software Services powstała w 2014 roku w wyniku podziału SMT Software SA, w której pakiet kontrolny obecna grupa Satis Group S.A. nabyła w 2008 roku za kwotę 1 mln zł.

SMT Software Services to polski software house, producent oprogramowania biznesowego świadczący również usługi outsourcingu kadr programistycznych.

W 2015 roku spółka została sprzedana wraz ze spółką Nilaya do Polish Enterprise Fund VII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors za 169 mln zł

Założona w 2000 i rozwinięta w ramach Grupy Kapitałowej – spółka Lemon Sky. Specjalizuje się w marketingu zintegrowanym 
i zapoczątkowała historię grupy kapitałowej Satis Group.

Dziś Lemon Sky należy do ścisłej czołówki niezależnych agencji interaktywnych w Polsce.

W 2014 roku sprzedana do z ogromnym zyskiem do spółki JWT Warszawa należącej do WPP, czyli jednej z największych na świecie grup zajmujących się marketingiem i komunikacją. Wartość transakcji przekroczyła 20 mln zł.

Założona w 2008 roku i rozwinięta w ramach Grupy Kapitałowej – spółka Codemedia działająca w obszarze e-commerce oraz komunikacji cyfrowej. Jest jednym z największych graczy wśród niezależnych agencji mediowych w Polsce.

To dom mediowy, który znacznie wychodzi poza kompetencje agencji mediowej, obejmując poza standardowym planowaniem i zakupem mediów także obszary wsparcia sprzedaży, trade marketingu, programmatic marketingu i budowania marek.

W 2015 roku sprzedana do Versalis Equity w transakcji wartej 9 mln zł.